Drobnosti, které vám zpříjemní vodácký výlet

Při vodáctví hrají roli i malé detaily! Správně vybrané drobnosti mohou výrazně zpříjemnit váš výlet po řece a dodat mu tu pravou vodáckou atmosféru. Podívejte se proto, jakými drobnostmi se můžete pro svůj výlet vybavit, abyste si jej řádně užili.

Začneme tím hlavním

Úplně první věc, bez které se prostě neobejdete, je loď! Spousta vodáků využívá půjčovnu lodí, ve které si loď půjčí. Přeci jen koupit si vlastní loď, o kterou je potřeba se starat není zrovna levná záležitost. Stejně tak lidé často využívají půjčené rafty. O tom, které plavidlo si půjčíte rozhodují vaše zkušenosti ale také aktuální nabídka půjčovny lodí Vltava.

Přibalte si s sebou odolné a nepromokavé obaly

Vodácký výlet může nabídnout úchvatné záběry a momenty. Pro ochranu vaší elektroniky, jako jsou chytré telefony či GPS navigace, je dobré mít průhledné nepromokavé obaly. Nejenže zabezpečí vaše zařízení před vlhkostí, ale také vám umožní sledovat vaši polohu v reálném čase. Doporučujeme pevně připevnit obal k vaší lodi, aby při nepředvídaném převrácení váš přístroj nebyl unášen peřejemi. Pokud se s vámi vydává pokročilejší technika, jako třeba dražší fotoaparát či kamera, investujte do kvalitních a odolných kufrů. Tyto opatření zaručí, že vaše cenná technika bude v bezpečí.

Repelent se bude také hodit

Repelent je na vodáckých výpravách klíčovým pomocníkem. V domácím prostředí nám pomáhá udržet na uzdě nepříjemný bodavý hmyz, jehož kousance mohou způsobit svědivé podráždění. Abyste zbytek svého výletu nestrávili intenzivním škrabáním, repelent je nezbytným vybavením. Investice do kvalitního repelentu se proto rozhodně vyplatí. Doporučují se také volně dostupné léky na alergii, které dokážou následky kousnutí hmyzu eliminovat.

Myslete na výběr správné řeky

Česká republika má mnoho řek, je proto důležité si vybrat vhodné řeky, které jsou bezpečné pro sjezd. Existují také seznamy vodáckých řek v ČR, které vám usnadní výběr správného toku před tím, než se na vodácký výlet skutečně vydáte. Výběr řeky v žádném případě nepodceňujte!

Publikováno: 06. 11. 2023

Kategorie: volný čas

Autor: Roman Hrdina